آستر داخلی : (Interlinings) این پارچه که برای حالت دادن و سنگین شدن پارچه رویی بکار میرود به دو دسته با بافت و بدون بافت است .نوع بدون بافت آن بوسیله دوختن به پارچه اصلی وصل میشود و بوسیله چسبی که در پشت آن زده شده وبا اتو به پارچه اصلی می چسبد. نوع با بافت آن نیز بادوختن به پارچه اصلی وصل میگردد.

تور گلدار: (Lace) سطح تمام پارچه دارای سوراخ هایی است ودر عین حالداری طرح هایی ازخود پارچه نیز می باشد. این پارچه ممکن است از پنبه ویا از مواد مصنوعی تهیه شود. انواع گوناگونی ازاین پارچه به عنوان حاشیه تزیینی دربازار موجود است.

آستری: (Linings) تعداد زیادی از پارچه هارا میتوان به عنوان آستری به کاربرد. آستری پارچه پرده رااز آسیب ها محافظت کرده وباعث سنگین شدن آن میگردد که درنتیجه افتادگی آن را زیباتر میسازد.طرز نگهداری و وزن آستری باید با پارچه اصلی تناسب داشته باشد.به عنواه مثال هردوباید قابل شستشو باشند ویاهردو راباید با خشک شویی شست.پارچه ساتن نخی یک انتخاب خوب برای آستری پرده است.پشت بعضی از پارچه های آستری پرده و همینطور پرده را با آلومینیوم روکش میکنند.

ململ: (Muslin) پارچه ای با بافت ساده که از الیاف پنبه و مواد مصنوعی درست میشود. این پارچه در دونوع بدون آهار و آهار دار موجود است. بر روی پارچه های ململ سوییسی گلدوزی تزیینی زیبایی انجام میگیرد.

تور:(Net) یک پارچه سبک که سوراخ دار بوده وبا الیاف مصنوعی والبته گاهی باالیاف پنبه ای بافته میشود.


ارگاندی : (Organdie) یک پارچه لطیف با وزن سبک که معمولا از الیاف پنبه ای درست میشود اما آن رابا الیاف مصنوعی هم درست میکنند. این پارچه در مرحله تکمیل کمی آهار دار میشود .


چرم مصنوعی: (PCV coated fabrics) پارچه های بافته شده ویا کشباف که با پلی وینیل کلراید روکش شده وبه آن حالت چرمی بدون روزنه ای داده میشود.این پارچه ها برای اورکت ویا بارانی بکار میروند.طرف روکش شده این پارچه به راحتی تمیز میشود.


ساتن:(Sateen) یک پارچه کتانی که همانند پارچه ساتن تکمیل میشود.این پارچه بیشتر برای آستر پرده بکار برده شده ودر رنگ های متنوعی در بازار وجود دارد.

پارچه پنبه ای چروک:(Seersucker) پارچه ای که از پنبه ویا مواد مصنوعی وبا بافت چروک ونوارهای برجسته تهیه میشود(گاهی از طرح های چاپی هم استفاده میشود).پارچه قابل شستشوبوده ولی نباید اتوکشیده شود.مگراینکه در مرحله تکمیل روکش شده که در این صورت باید به صورت خشک شویی شسته شود.

پارچه ملافه ای: (Sheeting) این پارچه با بافت ساده واز الیاف لینن ویا پنبه وامروزه پنبه/پلی استر وبا وزن متوسط که بیشتر برای ملافه و روبالشی بکارمیرود. به همین منظور آن رابا عرض های بیشتر از عرض های متداول واستاندارد تهیه میکنند.شما میتوانید آن رابا طرح ها و رنگ های گوناگونی دربازار بیابید.


لایی پارچه ای:(Buckram) پارچه ای خشک وآهار دار با بافت محکم و وزن سنگین که از الیاف پنبه تهیه شده وبرای لایی والان های فیبری بدون چین بکار میرود.


چلوار: (Calico) پارچه پنبه ای ساده محکم وقوی ولی کمی خشک که به رنگ های سفید وغیر سفید موجود است.معمولا برای پوشش داخلی روکش مبل و پرده بکار میرود.


متقال: (Canvas) یک پارچه محکم با بافت قوی که معمولا از الیاف پنبه , کتان و یا چتایی درست شده وبرای پوشش داخل کوسن , پرده و رومبلی مناسب است.


شانل: (Chenille) پارچه ای با بافت محکم که ناصاف بودن بعضی از قسمت های الیاف پود باعث بوجود آمدن میله هایی در سطح پارچه میشود.


چیت: (Chintz) یک پارچه پنبه ای با بافت ساده وبا طرح های چاپی که در مرحله تکمیل به آن روکش آهار داده میشود.طرح های آن معمولا درسبک قدیمی است. پوشش آن خوب است ولی دوام خوبی ندارد.معمولا روکش آهار رویی آن دراثر شستشو ازبین میرود.


مخمل کبیریتی: (Corduroy) در راستای بلندی وبه موازات ترکی این پارچه میله های مخملی وجود دارد. پهنای این میله ها وفاصله بین آنها متفاوت است وبه صورت های بسیار پهن وبسیار باریک میتواند باشد.پوشش این پارچه زیاد بوده و معمولا جنس آن از الیاف پنبه ایست ولی این پارچه را از الیاف مصنوعی نیز تهیه میکنند.

کتانی گلدار : (Cretonne) پارچه نخی با طرح های چاپی که سنگین تر از پارچه چیت بوده وهم به صورت ساده وهم به صورت اریب تکمیل میشود.

اطلس ابریشمی: (Damask) این پارچه که در درگاه های ژاکارد تهیه میشود به صورت تک رنگ ویا به همراه رنگ دیگر در پود بافته میشود.طرح های آن به صورت گل ویا خطوط هندسی است.


جین: (Denim) پارچه کج راه و محکمی است که الیاف آن از جنس پنبه و مواد مصنوعی میباشد. الیاف تار این پارچه رنگی و الیاف پود آن به رنگ سفید است.


کرکی: (Demette) بافت این پارچه پنبه ای به صورت غیر فشرده وسطح آن نرم ودارای کرک است.این پارچه را برای آستر داخلی پرده بکار میبرند.


پارچه ارتشی: (Drill) این پارچه پنبه ای دارای وزن متوسط وبه صورت کج راه میباشد.


ژورژت: (Georgette) پارچه حریر لطیفی که بافت کرپ دارد.الیاف آن را از ابریشم , چوب ویا مواد مصنوعی تهیه میکنند. این یک پارچه با پوشش خوب است.ولی در موقع آویزان شدن شکم پیدا میکند.


کنفی: (Hessian) پارچه ای قوی و زبر با بافت غیر فشرده وشل که معمولا از الیاف چتایی درست میشود.این پارچه باپوشش خوبی است ولی در موقع آویزان شدن شکم پیدا میکند.

مهرسام بافت نماینده رسمی فروش عمده انواع نخ و پارچه از شرکت دیباریس و دیبا بافت میباشد که در ضمینه فروش عمده پارچه و الیاف در خدمت مشتریان عزیز میباشد فروش عمده نخ پنبه شانه فروش عمده تیشرت -هودی-ست اسپرت - و پارچه تولید تیشرت و و انواع پوشاک