مقدمه:

تیشرت مردانه یکی از جذاب ترین لباس های مردانه است؛ نه تنها برای مردان ، بلکه برای خانمها نیز مناسب است به شرطی که به درستی انتخاب شود.

همه ما میدانیم که تیشرت بدلیل شکل ظاهری که دارد و به شکل حرف انگلیسی T  میباشد  به نام تی و شرت نامگذاری شده است تقریبا این در همه مقالات راجب تیشرت گفته میشود تیشرت یا لباس های خنک و راحت در اواخر قرن نوزدهم توسط معدنچیان و کشتی گیران به عنوان پوشش مناسب برای محیط های گرم پذیرفته شد.

تیشرت چیست؟

تیشرت مردانه نوعی لباس است که برای پوشاندن بالا تنه به کار می رود. میتوان گفت پر فروش ترین و محبوبترین لباس در بین افراد تیشرت میباشد.مهر سام بافت به وسیله تامین نخ پنیه و نخ ملانژ و پلی استر ویسکوز از مجموعه دیباریس اقدام به بافت و تولید بهترین تیشرت ها در ایران کرده است که تولیدات مهرسام بافت بصورت فروش عمده تیشرت و فروش آنلاین شاپ تیشرت انجام میشود و به مشتریان خدمت رسانی میشود 


انواع تیشرت مردانه:

در ابتدا باید بدانیم خصوصیات لباس مردانه برای خوش تیپ شدن چیست ؟

1-لباس اتخابی دقیقا متناسب با سایز ما باشد

2-لباس های ساده انتخاب کنیم

3-به نکات ریز در اتخاب لباس دقت کنیم مثل دکمه مثل سگک کمربند مثل حتی مارک پشت یقه

4-عدم خرید فقط بدلیل مد روز بودن

5-بدنبال اسم برند نباشید

6-ریش با انتخاب لباس بسیار مرتبط است و امروزه به این موضوع در مجلات روز مد میپردازند

7-استایل جدید را انتخاب کنید و روی یک استایل  همیشگی پافشاری نکنید

8-نوع دوخت و پارچه در لباس برای شمامهم باشد

9-ساعت مناسب با لباس انتخاب کنید

تیشرت های مردانه انواع مختلفی دارند؛ از تیشرت های آستین کوتاه کاملاً اسپرت و مناسب روزهای گرم سال تا تیشرت های آستین بلند که بیشتر مناسب روزهای خنک تری مانند اوایل پاییز هستند.

نکته:

تیشرت ها در قسمت یقه و آستین باهم تفاوت دارند.

انواع یقه تیشرت:

1-تیشرت یقه هفت :

تیشرت های یقه هفت مناسب افرادیست که بالاتنه درشت تری نسبت به پایین تنه دارند. یقه هفت باعث میشود که بیشتر توجه به صورت شما معطوف شود. علاوه بر این صورتتان را کشیده و بلندتر نشان می دهد.


2-تیشرت یقه گرد :

یکی از محبوبترین و پرکاربرد ترین نوع تیشرت مردانه، یقه گرد است. یقه لباس به شدت می تواند در استایل و تیپ شما تاثیر گذار باشد. بدون تردید داشتن یک تیشرت یقه گرد در کمد هر مرد خوش پوش لازمست.3-پولوشرت :

پولوشرت همان تیشرت است که دارای یقه و چند دکمه روی خود میباشد. این لباس حالت نیمه رسمی دارد و میتوان برای فعالیت های روزمره و حتی زیر کت مردانه آن را پوشید. برای انجام ورزشهایی مانند تنیس نیز میتوانیم ازین پوشینه بهره مند شویم.


4-تیشرت یقه اسکوپ :

نوعی تیشرت یقه گرد است که یقه آن از سمت جلو چند سانتی متر زیر گردن قرار میگیرد. این مدل تیشرت مردانه طرفداران خاص خود را دارد و مناسب برای افرادیست که علاقه به آویزان کردن گردنبند و دیده شدن آن دارند.

5-یقه چینی:

لبه های این یقه، لب به لب به یکدیگر قرار می گیرند.

6- یقه اسکی

این نوع یقه لباس معمولا در لباس های زمستانی استفاده می شود. دور گردن را ‌پوشانده و تا نزدیکی چانه می رسد. برخی از طرح های این یقه لباس، یک یا دو بار تا ‌خورده و برمی گردد.

7-پیراهن هنلی :

پیراهن هنلی، یک پیراهن بدون یقه با چند دکمه در یقه است. این پیراهن اغلب از پنبه یا ترکیبی از پنبه و مواد مصنوعی ساخته می شود و یک پیراهن معمولی است. این یک پیراهن غیر رسمی است که یک پله بالاتر از یک تی شرت ساده است.

نکاتی در رابطه با انتخاب  تیشرت مردانه  مناسب برای خود :

اولین مسئله ای که باید برای خرید تیشرت مردانه درنظربگیرید اندازه و راحتی آن در تن است. باید اندازه خود را بدانید و متناسب با سایزبندی خودتان لباسی را بپوشید که علاوه بر زیبایی در آن راحت باشید. 

مسئله بعدی جنس تیشرت میباشد. همه اجناس در جنس و کیفیت های متفاوتی تولید میشود. باید دقت کنید لباسی انتخاب کنید که آسیبی به پوست بدن شما نرساند. بهترست هنگام خرید حتما به جنس دقت داشته باشید. کمی بیشتر هزینه کنید ولی مطمئن خرید کنید.

و اما مهمترین مسئله یعنی رنگ تیشرت که دغدغه اکثر آقایان است. برای اینکه مناسب ترین رنگ ها را بپوشید، بسیار مهم است که رنگ پوستتان چه رنگیست. به عنوان مثال اگر پوست شما تیرست، باید از پوشیدن لباسهایی همرنگ پوستتون پرهیز کنید. همینطور فیزیک بدنی شما بسیار مهم است. اگر فرد چاقی هستید باید از رنگهایی استفاده کنید که شما را لاغرتر نشان دهند. مثلا در فصل های گرم از رنگهای روشن و در فصل سرد رنگهای تیره بپوشید.


انواع آستین تیشرت:

  1. بدون آستین یا آستین حلقه ای 
  2. آستین بسیار کوتاه 
  3. آستین کوتاه 
  4. آستین سه ربع 
  5. آستین بلند

طرح های چاپی روی لباس :

یکی ازمواردی که فرق بین لباس هارا مشخص میکند طرح های متفاوت چاپ شده روی لباس میباشد.