نخ لاکرا چیست؟

اسپاندکس یا همان نخ لاکرا  یک نمونه از الیاف مصنوعی می باشد که خواص کششی بسیار عالی هم دارد و دارای کاربرد های بسیار خوبی در صنعت پوشاک می باشد .

تاریخچه نخ لاکرا:

نخ لاکرا اولین بار در سال ۱۹۵۸ توسط شیمیدان آمریکایی به نام جوزف لرزد اختراع شد. این نخ بعد ها واردصنعت نساجی دیگر کشور ها گردید و از آن پارچه تولید شد.

واژه:

اسپاندکس گرفته شده از لغت (expands) می باشد که معنای آن گسترش یابنده می باشد . لاکرا از مقاومت بسیار خوبی برخوردار است و توانایی کشش تا پنج برابر بیشتر از طول عادی خود را دارا می باشد به همین علت در موارد زیادی کاربردهای بسیار خوبی دارد که تعدادی از این کاربردها را برای شما شرح میدهیم:

اسپندکس  یک نوع از پارچه ها‌یی می باشد که با الیاف مصنوعی مورد بافت قرار می گیرد و در زمینه کشش هم خواص بسیار خوبی دارد به این معنا که تا حد بسیار خوبی کشش دارد.

مهرسام بافت نماینده فروش نساجی دیباریس باتولیدوفروش انواع نخ مرغوب درایران میباشد.

ویژگی نخ لاکرا:

1.لاکرا که در برخی اوقات با نام “کش” هم در بین کاربران شناخته می شود .

2.از پلاستیک طبیعی از مقاومت بیشتری برخوردار است و به طور معمول دوام بیشتری هم از خود نشان می دهد که این مورد می تواند بسیار عالی باشد .

3.می شود آن را تا سه برابر حالت عادی خود مورد کشش قرار داد.

به طور معمول هنگامی که مهم ترین هدف تولید کننده رسیدن به مواردی مانند احساس راحت بودن در لباس (به طور معمول در لباس های ورزشی، انواع دستکش ها، انواع جوراب ) می باشد، استفاده از پارچه های لاکرا دار، یک ایده بسیار عالی به حساب می آید.

کاربرد:

یکی از مهم ترین کاربرد های نخ لاکرا (اسپاندکس) قابلیت ترکیب با دیگر انواع نخ برای تولید انواع پارچه است و به همین خاطر نیز از نخ های پرکاربرد محسوب می شود. در کارخانجات تولید جوراب و لباس ورزشی همواره نخ لاکرا یکی از اصلی ترین و پرمصرف ترین انواع نخ محسوب شده و معمولا این صنایع نخ لاکرا یا اسپاندکس را در نمرات مختلف تهیه می کنند.

حتی برخی از نخ ها به شکل خالص از استحکام بسیار پایینی برخوردار هستند و به تنهایی توانایی بافته شدن را ندارند.نخ هایی مانند ویسکوز خالص، با ترکیب نمودن بافته می شوند تا به استحکام مورد نظر خود دست پیدا کنند.

مزایای بسیار عالی نخ  لاکرا در زمینه زیبایی و جلوه نمایی لباس که با آن  تولید می شود و کارایی بسیار خوب همان لباس و حتی از نظر دوام که در برابر پنبه طول عمر بسیار بهتری دارد.، سبب می شود که معایب آن هرگز به چشم نیایند.

 نخ لاکرا یا نخ اسپاندکس تولید ایران جزء بهترین و باکیفیت ترین انواع نخ لاکرا (اسپاندکس) در جهان شناخته شده و حتی به کشور های مختلف نیز صادر می شود. محصولات تولید داخل از استاندارد های لازم برخوردار بوده و از استحکام و دوام بسیار بالایی نیز برخوردار هستند و به همین دلیل نیز خرید نخ لاکرا یا نخ اسپاندکس وارداتی به هیچ وجه توصیه نمی شود.شرکت نساجی مهرسام بافت با  تولید نخ  در انواع مختلف اماده تامین نیاز مصرف کنندگان عزیزمیباشد.

فروش نخ پلی استر , فروش نخ پلی استر مهرسام بافت , فروش نخ پلی استر دیباریس

ویژگی های نخ لاکرا:

  1. اسپندکس، لاکرا یک گونه از الیاف مصنوعی می باشد که خواص کشسانی بسیار خوبی دارد.
  2. این گونه پارچه بسیار عالی،  برای تولید لباس های مختلف ورزشی کاربرد بسیار خوبی دارد و از پلاستیک محکمتر و حتی دوام بالاتری دارد.
  3. در تعداد زیادی از ورزش های کششی از این گونه پارچه استفاده میشود.
  4. برای تولید انواع مایوها و لباس های مختلف شنا هم این گونه پارچه استفاده های بسیار خوبی به عمل می آید.
  5. برای تولید انواع کلاه هم از نخ لاکرا یا همان نخ اسپاندکس به صورت ترکیب با دیگر انواع نخ استفاده می شود.

تولید نخ لاکرا (نخ اسپاندکس):

تولید نخ لاکرا (اسپاندکس) به روش های مختلفی امکان پذیر بوده که البته هر کدام دارای مراحل خاص خود می باشند. از مهم ترین روش های تولید نخ لاکرا یا همان نخ اسپاندکس می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • روش ذوب ریسی 
  • روش خشک ریسی 
  • روش تر ریسی 
  • روش ریسندگی واکنشی 

شرکت نساجی مهرسام بافت درحال تولید باکیفیت ترین ومرغوب ترین نخ ها در انواع مختلف میباشد , همچنین این شرکت بعداز  تولیدنخ  با فروش نخ وصادرات انواع نخ به ایران وکشورهای همسایه باهدف تامین نیازهای مصرف کنندگان عزیز میباشد.


آیا می توان روی پارچه هایی که از نخ لاکرا تولید شده اند چاپ انجام داد؟
امروزه به دلیل ورود دستگاه های چاپ پیشرفته و به روز دنیا در ایران، چاپ روی پارچه را می توان با کیفیت بسیار بالایی انجام داد و از شفافیت و واقعی به نظر رسیدن آن لذت برد به همین دلیل، توجه بسیاری از تولید کنندگان صنعت پوشاکبه تهیه پارچه های کشی که بتوان بر روی آن چاپ نمود جلب شده است.

نکته:

برخلاف دیگر انواع پارچه های مصنوعی، لاکرا در برابر حرارت مقاوم است , می توان آن را به عنوان یک افزودنی عالی به پارچه های مصنوعی حساس به گرما، مانند پلی استر و نایلون اضافه کرد.

نخ پلی استر , نخ پلی استرویسکوز , نخ اسپان , نخ ملانژ , نخ ویسکوز

مهرسام بافت عاملیت فروش شرکت دیباریس

تولیدنخ -فروش نخ

فروش عمده_فروش تکی

ارتباط باواحدفروش مهرسام بافت: 09363348430 - 09913348430 - 02188544458