روش تولید الیاف ویسکوز:

در میان تمام مواد سلولوزی، ویسکوز غالباً از الوار درختان، تفاله نیشکر، کاه برنج و گندم استفاده می‌شود و این مواد طی مراحل مختلفی به صورت خمیر خاصی که درصد ناخالصی آن بسیار کم است در می‌آیند و پس از عبور از رشته ساز و استخر انعقاد به صورت الیاف در می‌آیند. ﺗﻮﻟﯿﺪ اﻟﯿﺎف وﯾﺴﮑﻮز ﺗﺮ رﯾﺴﯽ اﺳﺖ زﯾﺮا ﺣﻼﻟﯽ ﮐﻪ ﺑﺮای اﯾﺠﺎد ﺧﻤﯿﺮ اﻟﯿﺎف ﺑﻪ ﮐﺎر ﻣﯽ رود ﻗﺎﺑﻞ ﺗﺒﺨﯿﺮ ﻧﯿﺴﺖ. برخی نام آن را پارچه ابریشمی مصنوعی می‌دانند. علت اینکه با وجود منشا گیاهی و طبیعی آن، باز هم در دسته الیاف مصنوعی قرار دارد، این است که به صورت طبیعی در طبیعت وجود ندارد و توسط روش های خاصی تولید می‌شوند. در گذشته، تولید الیاف ریون یا همان ویسکوز مصرف آب زیادی داشته است. اما فناوری های جدید توانسته اند، مصرف آب در حین تولید آن را کاهش دهند.

شرکت نساجی مهرسام آسان بافت تولید کننده انواع نخ میباشد دراین گروه بازرگانی تولید وفروش انواع نخ هاباکیفیت بالا انجام میشود.

مهرسام آسان بافت نمایندگی فروش شرکت دیباریس میباشد ودر ایران فعالیت دارند این گروه بازرگانی در زمینه  تولیدنخ و فروش نخ وصادرات نخ فعالیت دارد.

نخ ویسکوز , نخ پنبه کامپکت , نخ اسپانتاثیر پارچه ویسکوز -نخ ویسکوز برمحیط زیست :

از آنجا که ویسکوز با مواد استخراج شده از گیاهان تولید می شود، به طور کلی  ایجاد آلودگی نمی کند. خود سلولز یک ماده طبیعی است که به صورت طبیعی توسط فرآیندهای خودکار در اکوسیستم بازیافت می گردد.

پارچه ویسکوز چیست؟

پارچه ویسکوز، پارچه ای نیمه مصنوعی و ترکیبی از مواد مصنوعی و سلولز چوب است. برای تهیه سلولز چوب از چوب درختانی مانند راش، بامبو، صنوبر، کاج، اکالیپتوس، بامبو و کلیه محصولات طبیعی که دارای سلولز کافی هستند مانند نیشکر، خمیر کاغذ، لینتر و… استفاده می شود. این الیاف در برابر آتش ذوب نمی شود و در تماس با آتش، با بوی ضعیفی مانند کاغذ می سوزد و کمی خاکستر نرم از خود بجای می گذارد.

مراحل تولید پارچه ویسکوز شامل ۵ مرحله زیر است:

  1. ابتدا گیاه خرد می شود و هیدروکسید سدیم به آن اضافه می گردد تا به یک محلول خمیر چوب قهوه ای برسیم.
  2. سپس محلول خمیر چوب قهوه ای شسته می شود تا رنگ آن سفید شود.
  3. پس از آن خمیر هیدروکسید سدیم با دی سولفید کربن حل می شود تا محلول ویسکوز بدست آید.
  4. در این مرحله ویسکوز از طریق اسپینرت به سلولز بهینه تبدیل می شود.
  5. در محله آخر سلولز بهینه شده به الیاف تبدیل می شود و با بافته شدن یا گره خوردن این الیاف، پارچه ویسکوز بدست می آید.


خصوصیات پارچه ویسکوز :

بنا به خواص نهایی پارچه ویسکوز ، انواع مختلفی از آن با نام های مختلف تولید می‌شود. از جمله خواصی که برای پارچه ویسکوز دارای اهمیت است، میزان جذب آب، مقاومت کششی پارچه و مدول الاستیسیته آن است. بنابراین، پارچه های ویسکوز اغلب در لباس هایی که نیاز به خاصیت کشسانی خوبی دارند، انتخاب مناسبی است.

مزایای پارچه ویسکوز:

پارچه ویسکوز دارای مزایای خوبی است که باعث جذابیت آن در صنعت نساجی و پوشاک شده است. 

پارچه ویسکوز جزو پارچه هایی با قابلیت تنفس و یا بهتر بگوئیم دارای خاصیت تنفسی است. خاصیت تنفسی به معنای این است که عبور بخار از بافت پارچه براحتی صورت می‌گیرد. بنابراین، پارچه های ویسکوز خنک بوده و برای فصل تابستان نیز مناسب می‌باشند.

 پارچه ویسکوز  در صورت مالش دچار خاصیت الکتریسیته نمی‌گردند. 

از مزیت چشمگیر دیگر در پارچه ویسکوز ، سبکی، نرمی و لطافت آن است. بنابراین، این پارچه برای لباس های راحتی در منزل بسیار مناسب است.

این نوع پارچه خاصیت رنگ پذیری خوبی دارد. بنابراین تنوع رنگ و طرح خوبی در این نوع پارچه ها مشاهده خواهید کرد. 

فروش انواع نخ مرغوب:

نخ ملانژ

نخ ویسکوز

نخ پلی استر

نخ اسپان

نخ پنبه کامپکت

جهت دریافت اطلاعات بیشتر باما در ارتباط باشید.