نکات مهمی که افراد چاق باید در لباس پوشیدن رعایت کنند:د

در این بخش مواردو نکاتی هرچند ساده ولی بسیارکاربردی را ذکر می کنیم که با رعایت کردن آن ها به راحتی می توانید استایل ایده عالی داشته باشید و با اعتماد به نفس در مراسم ها و مهمانی ها حاضر شوید.همه ما میدانیم اعتماد به نفس بسیار ابزار مهمی است برای برقراری رابطه با دیگران و این مهم با داشتن استایل مناسب به دست می آید 

نکات مهمی که برای انتخاب لباس مناسب برای افراد چاق باید رعایت کرد:

 1. رنگ مناسب با چهره فرد 
 2. سایز مناسب
 3. طرح لباس
 4. جنس پارچه

رنگ هایی که مناسب لباس برای افراد چاق هستند:

سعی کنید یک رنگ ساده و ملایم انتخاب کنید. همچنین ، هرگز پارچه گلدار و طرح دار انتخاب نکنید زیرا پارچه های گل دار به طرز عجیبی بدن را بزرگتر و ضخیم تر نشان می دهند و باعث می شوند بدن فرد بزرگتر از حد واقعی خود به نظر برسد . رنگ تیره بپوشید , تاجای امکان از لباس های رنگ روشن مانند سفید , آبی روشن یا صورتی استفاده نکنید زیرا این لباس ها بدن را چاق تر و پرتر نشان میدهد. برای لاغر نشان دادن استایل خود ، لباس های تیره مانند مشکی ، سورمه ای ، بنفش ، سبز تیره و زرشکی بپوشید.


طرح های مناسب و ظریف:

در صورت استفاده از لباس های طرح دار بهتر است افراد چاق از لباس هایی با راه های عمودی استفاده کنند که آنها را لاغرتر و کشیده تر نشان دهد. طرح های ظریف مثل اشکال هندسی ریز، خالخالی ظریف یا چهارخانه ریز هم می تواند برای لباس افراد چاق مناسب باشد.

لباس های مناسب فصل بپوشید :

بیشتر افرادی که چاق هستند درتابستان تیشرت نمیپوشند.

تیشرت های مناسب و سایز خود رابپوشید.

نکته:

 • حتما از کفش پاشنه بلند استفاده کنید.
 • لباس مناسب افراد چاق لباسی است که اندازه شما باشد، (گشاد یا تنگ نباشد.)
 • از پوشیدن لباس های ضخیم خودداری کنید.
 •  دامن یا پیراهن های بلند با برش هاس عمودی بپوشید.
 • لباس های اور سایز نپوشید.
 • بهمراه لباس از اکسسوری های ظریف استفاده کنید. ( از کیف دستی های خیلی کوچک استفاده نکنید.)
 • اگر پایین تنه چاقی دارید از دامن های کلوش و اگر بالاتنه چاقی دارید از دامن ساده و راسته استفاده کنید.
 • از پوشیدن لباس هایی که یقه گرد دارند خود داری کنید.
 • از کمربندهای ظریف برای روی لباستان استفاده کنید.

تاثیر جنس پارچه:

پارچه‌های براق:

لباس‌هایی که جنس پارچه‌ آن‌ها مثل ساتن براق است، برای افراد چاق و سایز بزرگ مناسب نیستند. چون باعث انعکاس نور شده و این مسأله اندام فرد را تا چند سایز بزرگ‌تر نشان می‌دهد. به‌طور مثال، خانم‌هایی که شکم بزرگی دارند اگر لباس براق بپوشند، شکم آن‌ها بزرگ‌تر از اندازه‌ی طبیعی به نظر می‌رسد.

پارچه‌های مات:

پارچه‌های مات همانند پارچه‌های ابریشمی تیره، اندام را لاغر‌تر نمایش می‌دهند, بنابراین برای افراد چاق بسیار مناسب هستند. البته توجه داشته باشید که بعضی از پارچه‌ها مثل پارچه مخمل، خواص جذب و دفع نور را با هم دارند و در انتخاب آن‌ها باید به طرح و مدل لباس هم توجه داشته باشید.

پارچه‌های نازک و لطیف:

پارچه‌های ظریف و نازک کاملاً روی اندام می‌نشینند و فرد را ظریف‌تر و لاغرتر نشان می‌دهند. یعنی پارچه‌هایی مثل حریر و کرپ ظریف برای افراد چاق مناسب‌تر است.

پارچه‌های ضخیم و خشن:

پارچه‌های ضخیم و آهاردار به هیچ عنوان برای افراد چاق مناسب نیستند. به این خاطر که باعث بزرگ‌تر و حجیم‌تر دیده شدن اندام فرد می‌شوند. مثلاً یک پالتو پشمی با جنس پارچه ضخیم ممکن است فرد را یک یا دو سایز بزرگ‌تر نشان دهد.


انتخاب شلوار مناسب:

انتخاب شلوار نیز برای افراد چاق بسیار مهم است باید توجه کنید که شلوار های راسته مناسب نیستند با توجه به اینکه پاهایی چاق دارید باید شلواری را انتخاب کنید که از قسمت ران تنگ بوده و از قسمت ساق های پا برای شما راسته باشد این نوع شلوار می‌تواند چاق بودن شما از قسمت پایین تنه را تا حد زیادی پوشش دهد و شما را لاغر تر نشان دهد.

همچنین شما نباید شلوارهایی که در کناره هایشان جیب طراحی شده است استفاده کنید این شلوارها پاهای شما را پهن‌تر نشان خواهد دادهمچنین کمر شلوار را باید مناسب انتخاب کنید کمر شلوار باید به گونه‌ای باشد که دقیقاً روی شکم قرار بگیرد و زیر شکم قرار نگرفته و شکم شما را بیرون نی اندازد زیرا بیرون افتادن شکم باعث می‌شود چه بالاتنه شما بلندتر دیده شود و همین موضوع یک نقص به حساب می آید.پایان:

دراین مقاله درباره لباس های مناسب برای افراد چاق توضیح دادیم

رنگ , طرح , سایز جزء نکات مهم برای انتخاب درست لباس هستند.