هودی چیست ؟

هودی پوشاکی دارای کاربرد مشابه با پلیور و سویشرت است. در واقع هودی یک ژاکت یا سویشرت کلاه دار است.

ویژگی های هودی :

 • هودی شباهت زیادی به ژاکت و سویشرت دارد و تنها تفاوت آن این است که کلاه دار است.
 • جنس هودی ها معمولا، دورس، پلی استر، پشمی، نخ و پنبه با لایه داخلی پشم و یا بدون لایه داخلی است. 
 • هودی ها معمولا جلو بسته و جیب دار هستند. اما مدلهای جلوباز، زیپ‌دار، دکمه دار با جیب و بدون جیب نیز در بازار موجود است.
 • معمولا کلاه هودی­ ها با یک بند تنظیم می شود. در واقع هودی ها همون سویشرت کلاه دار خودمان هستند.
 • قد و سایز هودی ها متفاوت است. معمولا به هودی های کوتاه هودی کراپ نیز می گویند. از مدل های بلند آن به عنوان مانتو هم می توان استفاده کرد.
 • و...

انواع مدل های هودی :

 • هودی زیپ دار
 • هودی ساده
 • هودی با زیپ نیمه
 • هودی دکمه دار و....

هودی :

هودی جز لباس هایی است که بیشتر در فصول سرد و خنک و مناطق آب هوایی سرد استفاده می شود و به عنوان یک پوشش گرم کننده پوشیده می شود.

مزایای استفاده از هودی:

 • گرم نگه داشتن: هودی ها مناسب پاییز و زمستان هستند. این محصول معمولا از پارچه دورس تهیه می شود. این پوشاک از جنس پارچه گرم و در عین حال سبک است. معمولا هودی ها را هم می توان زیرشان یک لباس دیگر پوشید و هم روی آن ها می توان کاپشن، کت یا بارانی پوشید.
 • کاربردی بودن: معمولا هودی ها را با هر لباسی می توان پوشید. تنها نکته ای که در استایل همراه با هودی باید توجه کرد این است که از پوشیدن کاپشن کلاه دار خودداری کنید. پوشیدن هودی ها با ژیله، پافر،بارانی، کت چرم، بارانی، پالتو و هر چیزی که شما فکرش را بکنید زیبا است. هودی از آن دسته پوشاکی است که خیلی پر کاربرد است و به نظر نمی رسد که حالاحالاها هم خیال از مد افتادن داشته باشد.
 • راحتی: هودی ها از پارچه دورس و نخ پنبه هستند و پوشیدن این لباس حس راحتی و نرمی دارد.

هودی ساده:

هودی ساده را معمولاً با همه لباس ها ورنگ ها بهتر میتوان ست کرد و در هر موقعیت و مکان قابل استفاده میباشد.

مهرسام آسان بافت تولیدکننده انواع لباس و پوشاک میباشد

تولید انواع لباس از جمله : هودی _ دورس _ تیشرت _ سویشرت و...

انواع هودی :هودی ساده_هودی زیپ دار و...

نکته:

 هنگام خرید هودی باید به جنس آن توجه زیادی داشته باشید. معمولا این نوع لباس ها در جنس های پنبه ای، کتان، نخی، پلی استر و … تولید می شوند که انتخاب هر یک از این جنس ها به میزان بودجه و سلیقه خود بستگی دارد.

ویژگی های هودی:

مهمترین ویژگی هودی  دو بند آویزان از کلاه است که برای تنظیم وضعیت کلاه مورد استفاده قرار می گیرد. از دیگر ویژگی هایی که معمولا در هودی ها می بینیم، داشتن جیب است. افزون بر جیب های جدا، هودی ها معمولا جیب های به هم پیوسته نیز دارند که می توانید از دو سوی، دو دست خود را در یکدیگر قفل کنید .

کاربرد هودی:

شاید یکی از پر استفاده ترین وضعیت های استفاده از هودی، هنگام کوهنوردی، طبیعت گردی و دویدن باشد.  البته در هنگام پاییز و زمستان، بسیاری از مردم از این لباس، بعنوان یک تن پوش معمول استفاده میکنند.

شستشو و نگهداری از هودی ها

برای جلوگیری از آب رفتن و پرز شدن هودی باید هودی را به درستی شستشو دهید. بهترین گزینه برای هودی ها خشک‌شویی است. بهتر است از شستشوی طولانی مدت خودداری کرده و این لباس را با روش درستی شستشو دهید.هودی ها معمولا از جنس نخ پنبه، دورس و پلی استر هستند.

هودی بدون زیب و جلو بسته :

یکی از پر فروش ترین و محبوب ترین مدل هودی ، مدل هودی جلو بسته و بدون زیپ آن است این مدل را همانند تیشرت می توانید بپوشید و اگر دنبال استایل کژوال اصیل هستید از این هودی استفاده کنید.(هودی ساده )

هودی نیمه زیپ دار:

این هودی زیاد معروف و رایج نیست با این وجود، طرفداران خاص خود را دارد. زیپ آن از کلاه شروع می شود و تا بالای شکم ادامه دارد. پوشیدن آن راحت تر از بدون زیپ است.

هودی زیپ دار:

هودی زیپ دار مدلی خاص و شیک محسوب می شود. اگر استایل چند لایه دارید برایتان لباس هایی که زیر هودی پوشیده اید مهم است، می توانید از این هودی استفاده کنید. معمولا کلاه هودی در هوای سرد خیلی کاربرد دارد و گاهی در استایل های خیابانی با گذاشتن گلاه گپ در زیر کلاه هودی جذابیت خاصی ایجاد می شود.