هودی و دورس هردو از سری لباس های گرم، راحت و آزاد، و پرکاربرد برای فصل های سرد سال می باشد. اما با این وجود هودی و دورس فرق هایی نیز با یکدیگر دارند که آنها را از هم متمایز می کند و هرکدام برای استفاده در استایل های متفاوتی بکار می روند.


به چه لباسی هودی میگویند؟
هودی لباسی از جنس نخی و پنبه ای است و داخل بعضی از  آن ها از پشم استفاده می شود، که در هوای سرد مورد استفاده قرار می گیرد. سبک هودی راحت و آزاد یا به عبارتی کژوال است . بارزترین ویژگی هودی کلاه متصل و جیب یکسره آن می باشد که آن را از دیگر انواع لباس های پاییزی تفکیک کرده ودر مدل های متفاوت جلو بسته و جلو زیپ دار یا دکمه دار موجود است.

دورس چیست؟

دورس  نوعی پارچه ی نسبتا ضخیم و بافته شده با ماشین های گرد بافت می باشد که روی آن متراکم و پشت پارچه به صورت تار های نخ می باشد و معمولا از انواع پارچه تریکو می باشد. از انواع پارچه دورس به دو نخ، سه نخ و گلکسی می توان اشاره کردکه برای پوشاک ورزشی، گرم کن و...میتوان ازاین پارچه استفاده کرد.

بارزترین فرق بین دورس و هودی:

بارزترین فرق بین دورس و  هودی  این است که هودی در اندازه های بلندتری از دورس وجود دارد و در اکثر مواقع دارای دو بند در کناره های کلاه هستند ولی دورس چنین ویژگی ندارد. معمولا دورس با پارچه هایی ضخیم تر از هودی تهیه می شوند.

کاربردپارچه های دورس:

  • دورس دو نخ و سه نخ

این نوع پارچه با دو ضخامت می باشد. از دورس ضخیم به علت ضخامتی که دارد عمدتا در پوشاک زمستانی استفاده می شود. از نوع نازک آن برای لباس ها و گرم کن های ورزشی استفاده می شود.

  • پارچه دورس گلکسی

در پارچه دورس گلکسی از فلامنت و ویسکوز لاکرا، ملانژ، اسپان و... به جای پنبه استفاده می کنند که مناسب لباس های ورزشی و سویشرت می باشد.

  • دورس گلکسی پشت کج راه

پشت این نوع پارچه به صورت خطوط کج می باشد و دارای بافت مات است. از این نوع پارچه در لباس های ورزشی، شلوار اسلش و سویشرت استفاده می کنند.

فروش عمده پوشاک:

  1. هودی
  2. دورس
  3. تیشرت
  4. سویشرت
  5. ست ورزشی

تولیدوفروش پوشاک:

ارتباط باواحدفروش مهرسام بافت:09913348430                88544458