هودی چیست؟

 هودی لباسی زمستانی از جنس نخی و پنبه ای می باشد که داخل برخی از آن ها از پشم استفاده شده است و برای فصل های سرد سال مورد استفاده قرار می گیرد. هودی جزء لباس های گرم است که دکمه ندارد و به صورت جلوبسته یا زیپ دار میباشد.به دلیل آزاد و راحت بودن سبک هودی، گزینه مناسبی برای استایل کژوال به شمار می آید.

تاریخچه هودی:

در اوایل سال ۱۹۳۰ میلادی، دمای بسیاری از کارخانه‌های نیویورک پایین بود و کارگران در آن سرما باید لباس گرم به تن می‌کردند. از این رو لباس فرم کارگران، شباهت بسیاری به مدل هودی مدرن این روزها داشت؛ بنابراین در این سال‌ها محبوبیت هودی تا سال ۱۹۹۰ بیشتر شد و مورد استقبال دختران و پسران جوان قرار گرفت.

پیش از دهه ۹۰ میلادی، در سال ۱۹۷۰، بسیاری از خواننده‌های رپ آمریکا، از هودی به عنوان لباس مرسوم خود استفاده می‌کردنند.این نوع لباس باعث توجه بسیاری از طراحان لباس و دختران و پسران جوان شد.

معنی واژه هودی:

هودی (به انگلیسی: Hoodie) یک پوشاک دارای کاربردی مشابه پلیور است. ریشه کلمه هود (Hood) به واژه (Hod) از زبان قبیله‌ای از ژرمن‌ها در قرن ۵ میلادی بازمی‌گردد که به معنای (Hat) یا کلاه امروزی است. در گذشته بسیاری از کشیش‌ها و راهبان، تونیک یا ردای بلند و کلاه‌داری به تن می‌کردند که به نظر می‌رسد طراحی هودی‌های مدرن از همان لباس قدیمی الهام گرفته شده‌است.


هودی ها مدل های متنوع ومختلفی دارند که درادامه به آنها میپردازیم.

هودی زیپ دار:

این مدل هودی دارای فرم واندازه نرمال میباشد درقسمت جلو دارای جیب است که توسط زیپ بسته میشود , سر آستین ها کشبافت میباشد

این مدل هودی ها را در هوای مناسب میتوان به صورت تکی پوشید.

مناسب برای خانم ها وآقایان -رنگ بندی کامل ومتنوع


هودی ساده:

این نوع هودی برای استایل ساده مناسب میباشد اگرمیخواهید هودی خودرا با کاپشن , کت ویا پافر ست کنید میتوانیداز هودی مدل ساده مهرسام بافت استفاده کنید.

ست کردن هودی با کت جین:

کت‌های جین یکی از مناسب‌ترین گزینه‌ها برای پاییز می‌باشند. پوشیدن این کت‌ها روی هودی می‌تواند جلوه‌ای بسیار زیبا به استایل فرد بخشیده و نیز بسیار راحت می‌باشد. معمولاً کت‌های جین آبی رنگ گزینه‌ی مناسب‌تری می‌باشند،زیرا میتوان با رنگ های بسیاری استایل خود را هماهنگ کنید . شلوار‌های اسلیم یا لگینگ جین و یا مشکی گزینه‌های بسیار مناسبی برای این استایل می‌باشند. البته می‌توانید از شلوار‌های جین آزاد نیز استفاده کنید. برای کفش نیز می‌توانید کتانی‌های سفید و یااز نیم بوت‌های ساده استفاده کنید.

هودی مدل کانگورو ای:

این مدل به طورکامل جلوبسته ویکسره میباشد. شامل کلاه وجیب است این هودی با دوبند درقسمت کلاه امکان تغییرسایز کلاه رابه شما میدهد

شمامیتوانید زیر این هودی لباس دیگری بپوشید ویا با پافر وکت چرم ست کنید.

ست کردن هودی با کت چرم:

اگر به دنبال یک استایل منحصربه فرد و شیک با هودی هستید، می توانید یک کت چرم را روی هودی خود بپوشید. این تیپ جذاب را برای قرارهای کاری و ملاقات های دوستانه به عنوان استایل رسمی یا نیمه رسمی می توانید داشته باشید.همچنین میتوانید با پوشیدن شلوارجذب وبوت استایل خودرا به خوبی تکمیل کنید.


هودی را داخل شلوار نکنید:

درست نیست یک لباس کژوال را داخل شلوار یا دامن قرار دهید، بلکه حتما باید روی شلوار قرار بگیرند. در مورد هودی ها این موضوع اهمیتی چند برابر از دیگر لباس ها دارد.

تفاوت بین هودی دخترانه و پسرانه چیست؟

هیچ تفاوتی ندارد زیرا هودی جنسیتی ندارد و فقط نوع گل دوزی وطرح چاپ شده روی هودی میتواند نشان دهنده دخترانه و پسرانه بودن آن باشد.

هودی ها معمولا اسپرت هستند اقایان وخانم ها میتوانند ازاین نوع پوشاک استفاده کنند.

انتخاب هودی متناسب با اندام وسایز شما:

در زمان خرید هودی حتماً به این نکته توجه داشته باشید که هودی را براساس سایز  خود انتخاب کنید، اگر اندامی کوچک و متناسب دارید بهتر است سایز هودی نه زیاد تنگ باشد که شما را ریز نقش نشان دهد نه این که زیاد گشاد باشد که موجب شود چاق به نظر برسید.

مهرسام بافت تولیدکننده انواع هودی در طرح ورنگ های مختلف میباشد.

فروش تکی -فروش عمده هودی مهرسام بافت

هودی - دورس- تیشرت- سویشرت

ارتباط باواحدفروش مهرسام بافت : 09913348430 - 09363348430 - 02188544458