"ست کردن لباس"

نکات مختلفی در زمینه اصول ست کردن لباس وجود دارد، ازجمله ویژگی‌های ظاهری افراد، مدل لباس‌ها، رنگبندی و … که برای ست کردن باید در نظر بگیرید.چرخه رنگ:

چرخه رنگ به سه دسته کلی تقسیم میشود:

 1. رنگ های اصلی
 2. رنگ های ثانویه
 3. رنگ های مرتبه سوم

رنگ های اصلی شامل:زرد , قرمز , آبی میباشد

رنگ های ثانویه شامل: سبز , بنفش , نارنجی میباشد

رنگ های مرتبه سوم که از ترکیب رنگ های اصلی ورنگ های ثانویه تشکیل شده اند شامل صورتی , قهوه ای و...میباشد.گروه تولیدی مهرسام بافت معمولا از رنگ های اصلی بدلیل تقاضای بالای مشتریان در تولید لباس های خود استفاده میکند .

ترکیب نا مناسب رنگ ها:

ترکیب بعضی رنگ ها هارمونی رنگی بالایی نخواهد داشت. معمولا رنگ مشکی بااینکه باهمه ی رنگ ها ترکیب ومنظره زیبایی تشکیل میدهد اما با رنگ قهوه ای ویاسرمه ای گزینه مناسبی نمیباشد.در تولد لباس هایی مثل هودی و دورس بسیار میبایست در انتخاب رنگ و ترکیب رنگ در دوخت دقت شود مهرسام بافت به وسیله متخصصان خود و بررسی بازار مد و پوشاک به این امر مهم توجه ویژه ای دارد 

چه رنگ از لباس را برای فصل های مختلف انتخاب کنیم؟

اگر در فصل بهار هستید، به سراغ لباس‌هایی با رنگ‌های قرمز، سبز و زرد بروید و ترجیحاً رنگ‌های گرم را انتخاب کنید.

انتخاب لباس در فصل تابستان آسان است. بهترین ایده استفاده از لباس‌هایی با رنگ خنثی و یا ترکیبی از رنگ‌های خانواده آبی با صورتی و سفید است. البته برخی ترجیح می‌دهند که در فصل تابستان از رنگ‌های روشن و گرم استفاده کنند که البته این هم می‌تواند ایده‌آل باشد. برای انتخاب لباس در فصل پاییز، به سراغ رنگ‌های گرم بروید. خردلی، شتری، نارنجی و پرتقالی بهترین انتخاب برای ساخت یک استایل شیک و خاص هستند.

رنگ‌های خاکستری، آبی، قهوه‌ای و مشکی گزینه‌های مناسبی برای انتخاب رنگ لباس در فصل سرد زمستان هستند.

برای تولید و فروش عمده لباس بسیار مهم است تقاضای خرید لباس از کدام شهر واستان به مهرسام آسان بافت آمده است زیرا تمامی متغیرهای بالا در این موضوع تاثیرگذارهستند .

نکته:بهترین لباس، لباسی است که به رنگ پوست، رنگ چشم و رنگ موها بیاید.

انواع فرم های بدن:

 • فرم بدن سیب شکل 

ویژگی اصلی هیکل  سیبی شکل بزرگتر بودن سینه ها و کمر از اندازه دور باسن است.در این مدل از بدن اندازه گردن کوتاه و ارتفاع کمر تا باسن نیز کم میباشد در واقع رایجترین نوع وفرم بدن میان خانم ها و آقایان با اضافه وزن میباشد .

اگر تمام خصوصیات فوق را دارا می باشید، فرم بدن شما سیبی شکل است. در ادامه به ویژگی های دقیق تر این فرم بدنی میپردازیم.

 • فرم بدن گلابی شکل 
 • فرم بدن ساعت شنی 
 • فرم بدن مثلث وارونه 
 • شکل بدن مستطیل

ویژگی های ظاهری فرد در ست کردن لباس:

گاهی اوقات لباس‌هایی را می‌بینیم و می‌پسندیم که ممکن است چندان برای ما مناسب نباشد، حتی اگر بسیار زیبا به نظر برسد. پس دو موضوع را در نظر داشته باشید:

شکل بدنی خود را بشناسید و لباس مناسب با آن را تهیه کنید:  به عبارتی دیگر، گاهی بعضی افراد اگر ناحیه بالاتنه تا پایین تنه خود را نگاه کنند، متوجه خواهند شد که ممکن است، طرح بدنی آنها، سیب شکل، ساعت شنی ،و...باشد پس با این تفاسیر متوجه می‌شوید که چه لباسی مناسب شما خواهد بود.

جنس استفاده شده در پارچه بسیار مهم میباشد و حتما توصیه میکنیم لباس خود را از تولید کننده مورد اعتماد خرید کنید تا از آسیب های پوستی در امان بمانید مهرسام آسان بافت در تمامی لباس های تولیدی خود از نخ های مرغوب مثل نح پنبه و نخ پنبه پلی استر و ملانژ با کیفیت بسیار بالا استفاده میکند .

فروش عمده هودی

فروش عمده تیشرت

همچنین بعضی از لباس‌ها ممکن است زیبا باشند، اما شما با پوشیدن آنها احساس راحتی نکنید، و یا برعکس لباس بسیار راحتی باشد، اما چندان شیک و زیبا نباشد. پس باید به دنبال لباسی باشید که هر دو این موارد را داشته باشد.

نکات مهمی که در جزئیات تیپ اندامی باید بدانیم!

 • برای اندام های بلند و درشت لباس هایی با رنگ های خاکستری، مات و خنثی، گزینه مناسبی هستند.
 • برای اندام بلند و لاغر رنگ های روشن، زنده و مکمل مناسب هستند. البته میتوانند از رنگ های مات و سرد هم استفاده کنند ولی رنگ های زنده اندام آنها را کمی تو پر تر نشان میدهد.
 • برای افراد کوتاه و چاق لباس های تک رنگ در مایه خاکستری، مات و کدرمناسب هستند و لباس هایی با رنگ های زنده و براق ممنوع است.
 • برای افراد کوتاه و لاغر لباس های همرنگ به طوری که حتی کمربندشان هم همرنگ با لباسشان باشد، رنگهای روشن، رنگ های زنده و براق مناسب هستند.

ست کردن لباس براساس مدل لباس ها:

طرح های شلوغ را با طرح های ساده بپوشید.

هیچ وقت نباید در استفاده از طرح های شلوغ، زیاده روی کنید. تصور کنید مانتو یا پیراهنی که پوشیده اید، نقش و نگار دارد. استفاده از شال و کیف و شلوار مجلسی طرح دار با مانتو یا پیراهن طرح شلوغ، ممنوع است. نه تنها استفاده از طرح های شلوغ تشدد فکری در اطرافیان شما به وجود می آورد، از زیبایی لباستان نیز می کاهد.

یکی از اصول ست کردن لباس ها انتخاب لباس هایی است که دقیقا برازنده شماست. ست کردن لباس های خیلی تنگ یا خیلی گشاد، کار بسیار سختی است و از طرفی، زیبایی لازم را ایجاد نمی کند.

در هر استایل فقط یک لباس دارای طرح چاپی بپوشید:

اگر دوست دارید لباس‌های چاپی بپوشید عالی است زیرا این لباس‌ها فرد را شیک‌تر و جالب‌تر نشان می‌دهند. ولی باید فقط یکی از لباس‌هایتان دارای طرح چاپی باشد. ست کردن دوتا از این لباس‌ها حتی اگر فقط یک طرح چهارخانه ساده و راه‌راه داشته باشند دشوار است و ظاهر شما مناسب  نمی باشد در عوض می‌توانید یک ژاکت چهارخانه را با دیگر لباس‌های اصلی مانند شلوار مشکی یا هر تاپ ساده دیگری بپوشید.

اکسسوری:

اکسسوری ها برای ایجاد یک استایل زیباوجذاب نقش مهمی دارند. مانند:تل , ساعت , کمربند , عینک آفتابی و...

حتما توجه داشته باشیدکه سبک ونوع اکسسوری باسبک لباس هایتان هماهنگ باشد.


خلاصه:

یادتان باشد برای داشتن یک استایل خوب چه زنانه وچه مردانه دو نکته را درنظرداشته باشید:

1-موقعیت مکانی , 2- شرایط آب وهوا که بتوانید لباسی مناسب انتخاب کنید.