تعریف پلی استر:

پلی استر یک نوع پلیمر و شامل پلی اتیلن ترفتالات است. نخ پلی استر به عنوان یک محصول اصلی در گروه پلی استر شناخته می‌شود و 40 درصد از تولید جهانی پلی استر مربوط به نخ پلی استر است.از پلی استر به طور عمده در صنعت نساجی  و برای تولید نخ  و الیاف استفاده می‌شود.

به عنوان مثال;  نخ ترویرا  ازالیاف پلی استر هستندکه به دلیل استحکام بالادرصنعت نساجی بسیارکاربرد دارد.

ویژگی های پلی استر:

یکی از مزایای الیاف پلی استر ارزان بودن آن است .

از معایب آن می‌توان به تاثیرات مخرب زیست محیطی اشاره کرد. این الیاف تجزیه پذیر نیستند و نیاز به انرژی بسیار زیادی برای تولید دارند.

 منسوجات تولید شده از الیاف پلی استر خاصیت ضد چروک دارند و بدون نیاز به اتو کشی، شکل اولیه‌ی خود را حفظ می‌کنند. این الیاف به دلیل اینکه خیلی زود خشک می‌شوند، برای استفاده در مناطق مرطوب گزینه‌ی بسیار مناسبی هستند.

از دیگر ویژگی های الیاف پلی استر:

 • مقاومت بسیار بالا در مقابل چروک شدن
 • قابلیت خشک شدن سریع
 • مقاومت و استحکام در مقابل مواد شیمیایی
 • دوام بسیار بالا

نکته:

موارد استفاده الیاف پلی استر بسیار زیاد است.پلی استر می‌تواند شامل مواد شیمیایی طبیعی و مصنوعی باشد.در برخی موارد پلی استرهای طبیعی و مصنوعی با هم قاطی می‌شوند و نوعی نخ مخلوط به دست می‌آید.

کاربردالیاف پلی استر:

از پارچه و نخی که از پلی استر تولید شده است در مواردی بسیاری استفاده می‌شود. از جمله، انواع پوشاک، روکش مبلمان، کاربردهای تجاری، پتو، کلاه، روتختی، ساخت طناب، کمربند ایمنی، تقویت کننده تایر، تولید فرش،نساجی، صنعت، رگ‌های مصنوعی، طناب، فیلم، پزشکی، قالیبافی و… .

الیاف پلی استر بیشترین سهم را در تولید الیاف مصنوعی دارند. همانطور که گفته شد کاربرد الیاف پلی استر در موارد مختلفی است؛ اما بیشترین کاربرد آن در صنعت نساجی و در تولید نخ و الیاف است. از مشخصات الیاف پلی استر به عدم پرز دهی، ثبات شستشویی و گرمایی و حرارتی، مقاومت شیمیایی، پایداری بالا، ثبات نوری و سایشی بالا، عدم حساسیت زایی، نرمی و لطافت و مواردی دیگر میتوان اشاره کرد. بیشترین موارد استفاده الیاف پلی استر در صنایعی مانند تولید انواع لباس، منسوجات خانگی مانند ملحفه، روتختی، بالش، پرده، فرش ماشینی و… است.

نخ پلی استر یکی از نخ های نیمه مصنوعی در بازار ایران میباشد که بسیار مقاوم و به دلیل قیمت پایین این نخ نسبت به نخ پنبه استفاده زیادی در بازار تولید لباس دارد .

شرکت مهرسام بافت عاملیت فروش  نساجی دیباریس آمادگی تامین نخ پلی استر را با هر تناژی و با قیمت رقابتی دارد جهت دریافت نوبت و قرارداد خرید نخ با ما در تماس باشید 09913348430 .

فروش انواع نخ پلی استر :

فروش انواع نخ:

 1. نخ پلی استرویسکوز
 2. نخ ویسکوز
 3. نخ پلی استر
 4. نخ ملانژ
 5. نخ اسپان
 6. نخ ابریشم
 7. نخ پنبه
 8. نخ کامپکت
 9. نخ رینگ


مهرسام بافت عاملیت فروش شرکت دیباریس

ارتباط باواحدفروش مهرسام بافت:09913348430                88544458